دستورالعمل نگارش خلاصه مقالات

Card image cap

بسمه تعالی

دستورالعمل نگارش خلاصه مقالات:

طبق مصوبه دبیرخانه سیزدهمین کنگره دانشجویان علوم پزشکی شرق کشور جهت ارائه مقاله، ثبت نام و ارسال چکیده مقاله تنها از طریق وب سایت کنگره و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور در پانل شخصی برای هر متقاضی صورت می پذیرد و مواردی که از طریق نمابر، پست الکترونیک و یا به صورت کاغذی ارسال شوند مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

خلاصه مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی قابل پذیرش می‌باشد  و پس از داوری، مقالات منتخب معرفی می‌شوند.

خلاصه مقالات ارسالی می‌توانند به صورت خلاصه طولانی ساختارمند[1] ارسال گردد. یعنی  می‌توان بسته به نوع مقاله تا 500 کلمه باشد.

ارائه دهنده مقاله موظف است فرم تعهد ارائه مقاله را تکمیل کرده و فایل آن را نیز در هنگام ارسال خلاصه مقاله ارسال نماید ( فرم تعهد خلاصه مقالات به زودی در سایت کنگره بارگزاری خواهد شد)  و مسئولیت اطلاع رسانی به سایر محققین به عهده ایشان می باشد. حتما فرد ارائه دهنده بصورت خط کشی ( Underline) در زیر نام نویسنده مشخص گردد.

مقالات مروری در کنگره پذیرش نخواهند شد.

نکته 1- چکیده مقالات به شرط تکمیل فرم تعهدنامه با امضای استاد راهنما، معاونت و یا مدیریت پژوهشی دانشگاه و عدم درج کد اخلاق کمیته اخلاق دانشگاه محل تحصیل بلامانع است.

نکته 2-  چکیده ارسالی که قبلا به صورت مقاله چاپ شده ولی در هیچ کنگره ای ارائه نشده است، به شرط درج نام مجله در قسمت چکیده قابل ارسال می باشد ولی به هیچ عنوان جزو ارائه دهندگان برتر انتخاب نخواهند شد.

در نوشتن خلاصه مقالات موارد زیر را رعایت فرمائید:

 تنها چکیده مقاله ارسال گردد و از فرستادن مقاله کامل (Full text)خودداری شود. چکیده مقالات فاقد هر گونه جدول، عکس و یا نمودار باشد.

فایل ارسالی چکیده می بایست با فرمت doc و یا docx باشد.

مقالات برگزیده بر اساس کیفیت، خلاصه مقاله ، تحقیق انجام شده و نو بودن ایده و سایر موارد با هماهنگی کمیته داوران مطابق چک لیست داوری انتخاب می‌شوند.

هرگونه تصمیم گیری در خصوص پذیرش و نحوه ارائه مقاله بر عهده کمیته علمی کنگره است.

در صورت بروز هرگونه سوال و یا مشکل در ارسال مقالات از طریق ایمیل کنگره مکاتبه شود.  به ایمیل شما در اولین فرصت پاسخ داده خواهد شد ( 13arcemss@gmail.com )

در هنگام ارسال چکیده مقالات ذکر پست الکترونیک الزامی می باشد.

مسئولیت صحت علمی و ادبی متن فرستاده شده با فرد فرستنده مقاله می باشد. در صورت اثبات سرقت علمی، مراتب به صورت مکتوب به معاونت پژوهشی دانشگاه مربوطه اعلام می شود و فرد مذکور از سیزدهمین کنگره دانشجویان علوم پزشکی شرق کشور محروم خواهد شد.

ذکر نام اساتید راهنما و یا مشاور کار تحقیقی در چکیده مقالات ارسالی ضروری است.

خلاصه مقاله باید از تحقیقاتی ارسال شود که در زمان ارسال مقاله به کنگره نتایج آن ها کاملا مشخص شده باشد و از عنوان عباراتی مانند " نتیجه در حال بررسی می باشد" و ... اکیدا خودداری شود.

در صورتی که هر یک از موارد زیر رعایت نشود چکیده مقاله از پروسه داوری حذف خواهد شد:
عدم رعایت دستورالعمل ارسال خلاصه مقالات از نظر ساختار بندی و تعداد کلمات مجاز

عدم ذکر عنوان، نام نویسندگان و نام سازمان نویسندگان در مقاله با نام

عدم ارائه مقاله با نام و بی نام در هنگام سابمیت مقاله

عدم ارسال فرم تعهد ارائه مقاله

در تمامی انواع مقالات بیشترین حجم چکیده می بایست به روش کار و یافته های اصلی تحقیق اختصاص یابد. از نوشتن مقدمه و یا نتیجه گیری طولانی خودداری شود.

 

* ابداعات و اختراعات (Innovations and Inventions):

متعاقبا اعلام خواهد شد.

 برای دریافت فایل  دستورالعمل ارسال خلاصه مقاله بر حسب نوع مقاله اینجا را کلیک نمائید

 برای دریافت فایل  تعهدنامه جهت ارسال خلاصه مقاله  اینجا را کلیک نمائید

دبیرخانه سیزدهمین کنگره پژوهشی سالانه دانشجویان علوم پزشکی شرق کشور

 

 

 

[1] Informative Extended Abstract   

بازگشت